У цій статті ми розповімо, як заробити на спецтехніці. Ви дізнаєтеся, з чого розпочати бізнес, які машини краще здавати напрокат, кому здавати та скільки на цьому можна заробити. Також розглянемо можливі ризики в цій ніші. Ця інформація буде корисна підприємцям та інвесторам, які шукають нові ідеї для отримання доходу в будівельній, сільськогосподарській чи промисловій сфері.
Оренда спецтехніки як бізнес
Будівельним компаніям і фермерським господарствам, які є основними замовниками спецтехніки, не завжди вигідно утримувати власний автопарк. Купувати вузькоспеціалізовану машину на один проєкт теж не завжди є виправданим, тому підприємства часто беруть обладнання напрокат.
Давайте розглянемо перспективи бізнес-ідеї оренди будівельної техніки докладніше.
Як розпочати бізнес на спецтехніці
Щоб розпочати бізнес, знадобиться значний стартовий капітал. У парку має бути кілька машин різного призначення: самоскиди, екскаватори, крани, навантажувачі тощо. Також необхідно закупити різне навісне обладнання, інструменти для ремонтних та обслуговуючих робіт, системи моніторингу та охорони, включаючи GPS-трекінг і сигналізацію.
Для успішного старту необхідно проаналізувати ринок: оцініть рівень попиту та конкуренції. Визначте найпопулярніші види послуг або ті, де менше конкурентів. Це може бути буріння свердловин, демонтаж будівель, планування ділянок, копання траншей або інші актуальні для вашої місцевості послуги. Проведіть попередні переговори з потенційними орендарями, складіть бізнес-план.
На початковому етапі важливо вкластися в рекламу, особливо під час просування на висококонкурентному ринку.
Успіх бізнесу також залежить від компетенції вашого персоналу. Якість роботи та кваліфікація співробітників впливає не тільки на попит, а й на збереження та тривалість роботи техніки — вашого основного активу.
Підберіть відповідну за розмірами безпечну стоянку, яка буде охоронятися. Якщо поки що немає можливості придбати власну площу, стоянку можна орендувати.
Для роботи в цій ніші краще оформлятися як юридична особа, щоб ви могли укладати контракти з великими компаніями та державними підприємствами. Додатково можуть знадобитися ліцензії та спеціальні допуски для працівників. Отриману техніку також необхідно зареєструвати.
Щоби придбати обладнання для прокату, звертайтеся до офіційних дилерів і виробників будівельної техніки.
Як заробити на спецтехніці
Організувати прокат можна двома способами:
- Здавати в оренду лише техніку. В цьому разі клієнт сам доставляє машину та підбирає оператора.
- Надавати комплекс послуг. У цьому разі ви надаєте техніку, займаєтесь доставкою та надаєте операторів, які працюватимуть на об’єкті клієнта.
Нові та б/в бульдозери дивіться на сайті Machineryline. На нашому майданчику ви маєте можливість придбати необхідне обладнання або розмістити власне оголошення про продаж.
Скільки можна заробити у бізнесі на оренді спецтехніки
Дохід залежить від спектру послуг, попиту на ринку та тарифу, за яким ви здаєте техніку в оренду. Тариф може бути:
- погодинний;
- за зміну (8 годин);
- на певний термін (для довгострокової оренди на великі будівельні майданчики умови обговорюються індивідуально).
Ваші основні витрати:
- техобслуговування та ремонт;
- зарплати працівникам;
- паливно-мастильні матеріали;
- оренда стоянки;
- реклама.
Прибуток із прокату спецтехніки може становити від 35 до 50%. У великому місті такий бізнес здатен окупитися за 10-16 місяців, а в інших місцях піде до 2,5 років.
Читайте також: Міні-екскаватор як бізнес: скільки можна заробити
Близько 1000 оголошень про продаж грейдерів розміщено на сайті Machineryline. Є можливість покупки у кредит чи лізинг.
Яку спецтехніку вигідно здавати в оренду
При виборі техніки для прокату орієнтуйтеся на попит у вашому регіоні. Зазвичай найвигідніше тримати універсальну будівельну техніку — гусеничні та колісні екскаватори, автокрани, бульдозери та інше. На вузькоспеціалізовані машини попит нижчий, але й конкурентів менше.
Віддавайте перевагу імпортній техніці — вона дорожча, але якісніша та надійніша. Зазвичай, американські, європейські та японські машини користуються найбільшим попитом серед орендарів.
Бажано придбати абсолютно нові спецмашини з гарантією. Якщо у вас немає такої можливості, і ви хочете купити їх на вторинному ринку, вибирайте продукцію тільки популярних брендів. На неї буде легше знаходити запчастини, а також вона довше служить.
Читайте також: Рейтинг найкращих виробників міні-екскаваторів 2024
Купити або продати екскаватор-навантажувач можна на сайті Machineryline.
Ризики бізнесу на оренді будівельної техніки
Відкривши бізнес з оренди спецтехніки, ви можете стикнутися з різними ризиками, включаючи:
- Великі початкові вкладення. Стартовий капітал обчислюється десятками, ба навіть сотнями тисяч доларів.
- Особливе зберігання та транспортування. Недотримання умов зберігання та доставки може спричинити пошкодження обладнання, викликати затримки в постачанні.
- Дорогий ремонт. Недотримання умов і правил експлуатації призводить до серйозних поломок і навіть непридатності машин, що спричинить додаткові витрати, простої техніки та знизить прибутковість автопарку.
- Крадіжка та псування майна. Важливо забезпечувати надійну охорону та страхувати техніку.
Більше 4000 оголошень про продаж автокранів на Machineryline.
Кому здавати будівельну техніку в оренду
Клієнтами бізнесу на спецтехніці можуть бути як приватні, так і юридичні особи, зокрема:
- будівельні компанії;
- ремонтно-будівельні бригади;
- вантажоперевізники;
- фермери;
- ландшафтні компанії;
- комунальні служби.
Важливо укладати зрозумілі та чіткі договори з клієнтами, визначаючи терміни оренди, умови оплати та правила використання обладнання.
Розмістити оголошення про здачу техніки в оренду можна на сайті Machineryline. Цей інтернет-майданчик створений для того, щоб об’єднати продавців і покупців техніки з усього світу, зробити їхню взаємодію комфортною, продуктивною та безпечною.
Оренда спецтехніки в Україні є перспективною та затребуваною сферою. Будівництво, сільське господарство, логістика та інші галузі завжди потребують якісного та надійного обладнання. З правильним підходом, ретельним плануванням і врахуванням ризиків, ця бізнес-ідея може забезпечити вам стабільний дохід.
Читайте також: Екскаватор-навантажувач JCB 3CX: характеристики