Бульдозери
2366 оголошень: Бульдозери
Бульдозери: функціонал та види
Бульдозери – це будівельна техніка для проведення землерийних робіт. Їх застосовують у звичайному та дорожньому будівництві, лісозаготівельній та гірничодобувній промисловості, для облагородження приватних та громадських територій. Вони можуть виконувати десятки завдань з переміщення, навантаження та пересипання великих об'ємів сипких матеріалів.
Це машини, які оснащують відвалами – спеціальними широкими інструментами із переднім кріпленням. Робітник, який керує агрегатом, повинен мати посвідчення машиніста 4–8 розрядів. Він залежить від типу та потужності спецтехніки.
На інтернет-порталі Machineryline можна купити будівельну та промислову техніку, що була у використанні. Приватні продавці самостійно встановлюють ціну, тому на сторінках можна знайти вигідні пропозиції.
Різновиди бульдозерів
Основним завданням вважається робота із землею, але техніка по суті є універсальним прибиральним інструментом. На сайті можна купити бульдозер таких видів:
- Землерийні. Їхня ширина до 5,5 метрів. Застосовуються для розрівнювання майданчика, пересування насипів.
- Загрібальні. При створенні котлованів та траншей з'являються насипи із землі, які прибирають відвалами. Відрізняється великою потужністю і згрібає ґрунт у ковші навантажувачів.
- Корчувальні. Оснащені гострими зубами, за допомогою яких із землі вивертають пні та великі камені. Їх різновид здатний зрізати чагарник і пересувати обрізки.
- Сміттєві. Робота проводиться на сміттєзвалищах та у сховищах відходів. Вирізняються наявністю системи очищення у кабіні оператора.
- Болотяні. Необхідні для роботи з добування торфу чи осушення боліт. Для підвищення прохідності та стійкості обладнані ширшими гусеницями.
- Рятівні. Компактні та можуть оснащуватися складним відвалом для швидкого транспортування на далекі відстані. Застосовують при стихійних лихах для відділення палаючих дерев, розбору завалів, підйому важких конструкцій.
- Військові. Застосовуються для будівництва артилерійських та інших споруд на полі бою, видалення протитанкових споруд. Ходова частина зазвичай запозичена у тягачів або танків підвищення прохідності.
Бульдозери поділяють не лише за призначенням, а й за потужністю та набором додаткових функцій. Невеликі хитрощі сучасних технологій дозволяють значно економити паливо, досягти більшої продуктивності на тій же основі та збільшити прохідність.
Особливості та будова бульдозерів
Ціна бульдозера залежить від його можливостей та продуктивності. Машини використовують у величезній кількості робіт у різних сферах. Виробники представляють нові лінійки щороку, покращуючи функціонал. При виборі слід врахувати головний робочий інструмент.
Відвали бувають:
- Прямими. Мають рівну поверхню та невелику ширину. Потрібні для проведення робіт з високою точністю та невеликими обсягами.
- Універсальними. Мають велику ширину, вигнуті та доповнені бічними крилами для захоплення великої кількості матеріалу. Зручні під час завантаження транспортних засобів.
- Комбінованими. Короткі та вузькі, але з вигнутою формою та часто з бічними стінками. Підходять для пересування важких предметів (камені, порода, будматеріали).
Форма останнього різновиду обумовлена великими навантаженнями. Відвал повинен захоплювати та штовхати вантаж, який має велику щільність та вагу. Відповідно, потрібно забезпечити надійну фіксацію та створити обмеження за кількістю, щоб не перевищити максимальний тиск.
Методи вибору бульдозерів
Підприємці вважають, що вигідніше купувати бульдозери б/в. Потрібно уважно поставитися до основних технічних характеристик. При визначенні потужності краще залишити запас мінімум 15% у разі непередбачених ситуацій чи необхідності модернізації. Важливо передбачити кілька варіантів навісного обладнання.
Слід врахувати кілька нюансів: 1. Більшість варіантів гусеничні, але для міських робіт із благоустрою підійдуть колісні моделі. 2. Радіус розвороту може мати велике значення під час виконання завдань в обмеженому просторі. 3. Будівельникам потрібно звернути увагу на моделі, де можлива зміна відвалу в залежності від навантаження. 4. Для землерийних робіт перевагою є швидкість виконання завдань та маневровість, при цьому прохідність не така важлива. 5. Потужність техніки визначається в кінських силах, при цьому важкі (від 550 к.с.) та надважкі (від 700 к.с.) відносять до спеціального гірничодобувного обладнання. 6. Гусеничні версії зазвичай більш продуктивні та витримують значні навантаження, але швидкість пересування у них значно нижча. 7. Для проїзду гусеничних екскаваторів дорогами потрібно подбати про наявність гумово-металевих накладок. 8. Гідравлічне управління більш зручне та точне. Але механічне надійніше і потребує менше витрат при ремонті. 9. Наявність поворотного механізму дозволяє виконувати роботи точніше шляхом корекції положення відвалу.
Зведення та планування дорожнього полотна потребує постійного використання бульдозера на більшості етапів. Для цієї роботи дуже важлива швидкість пересування, оскільки полотно розгортається на багато кілометрів.
Бульдозери б/в на порталі Machineryline
На інтернет-порталі Machineryline можна купити бульдозер б/в. В Україні розвинений вторинний ринок із вигідними цінами та відмінними умовами купівлі. На сайті збираються провідні підприємці галузі, щоб скористатися перевагами:
- Ретельна перевірка пропозицій.
- Наявність статистики, повідомлень, чату.
- Захист особистих даних користувачів.
Дані про продавців та покупців захищені, доки вони не вирішать укласти угоду. Також на порталі можна замовити послуги чи оформити оренду. В особистому кабінеті можна керувати налаштуваннями, спілкуватися з контрагентами, зберігати найкращі пропозиції для порівняння.