Редуктор хода KYB MAG-18V-350F-2 6698127 для мини-экскаватора Bobcat E32 E32I E34 E35 E35I E35Z E37
PDF
цена по запросу
Связаться с продавцом
Перезвоните мне
Заинтересовались объявлением?
1/3
PDF
Цена:
по запросу
Запросить цену
Уведомлять об изменении цены
Связаться с продавцом
Марка: KYB
Модель: MAG-18V-350F-2
Каталожный номер: 6698127 7009157 MAG18V350F2
Тип запчасти: оригинальная запчасть
Место расположения: Китай
Дата размещения: вчера
Machineryline ID: PA50819
Состояние
Состояние: новый
Гарантия: 12 месяцев
KYB MAG-18V-350F-2 Final Drive for Bobcat E32 E34 E35 E37 | OEM Part No. 6698127 7009157
1. Product Overview
2. Comprehensive OEM Part Number Compatibility
This assembly is a direct "bolt-on" replacement for the following Bobcat and KYB part numbers:
Bobcat Part Numbers: 6698127, 7009157.
Manufacturer Model: KYB MAG-18V-350F-2 (also cross-compatible with select MAG-18V-230 series).
Machine Fitment:
E32 Series: E32, E32i (Standard and Long Arm).
E34 Series: E34 (Next Generation).
E35 Series: E35, E35i, E35Z (Zero Tail Swing / Next Gen).
E37 Series: E37.
3. Technical Specifications & Performance
Motor Type: Variable displacement axial piston motor with integrated 2-speed travel switching.
Max Working Pressure: Rated up to 350 bar (35 MPa) to maintain original factory tractive effort and breakout force.
4. Why Partner With a 13-Year Industry Expert?
5. Critical Installation & Maintenance Protocol
Gear Oil Filling: Final drives are shipped without gear oil for transit safety. You must fill the planetary gearbox with SAE 80W-90 gear oil to the correct level before operation.