Баштові крани
896 оголошень: Баштові крани
Баштові крани б/в: призначення та особливості
Під час будівництва висотних об'єктів баштовий кран – незамінна техніка. Він вирішує питання підйому на висоту вантажів вагою десятки тонн, дає можливість втілити будь-який архітектурний проєкт.
Будова та призначення техніки
До списку основних конструкційних елементів підйомного крана входять:
- башта – може бути поворотною або ні;
- кабіна, з якої оператор керує механізмом;
- стріла;
- механізми, що грають допоміжну роль: опорно-поворотний пристрій, лебідка (або кілька залежить від конструкції);
- опорна частина спецтехніки, завдяки якій будівельний кран зберігає стійкість та стає безпечним в експлуатації.
Вибираючи баштовий кран споживач повинен враховувати такі характеристики:
- Вантажопідйомність – параметр, за яким підбирають модель для конкретного будівельного завдання. У більшості кранів цей показник варіює в межах до 50 тонн. Максимальну вантажопідйомність – 75 тонн – має спецтехніка, призначена для великих об'єктів промислового будівництва: гребель, електростанцій.
- Висота, на яку конструкція може підняти вантаж. Найчастіше цей показник коливається між 20 та 90 метрами, але є моделі, у яких висота підйому досягає 220 м.
- Виліт стріли, її робоча довжина. Від цієї характеристики залежить, наскільки далеко може стояти кран від місця, куди потрібно перемістити вантаж. Вона зазвичай укладається в діапазон 20-80 м.
Наступна технічна характеристика будівельного крана здається неважливою, проте її потрібно брати до уваги в умовах невеликого майданчика чи нестійких ґрунтів. Це вага механізму. Він може важити 5-120 т, а деякі моделі ще важчі.
Підйомний кран виконує такі функції:
- піднімає вантажі на обмежену технічними характеристиками висоту;
- здійснює переміщення важких предметів у різні точки будівельного майданчика;
- виконує вантажно-розвантажувальні роботи, причому ефективніше, ніж інші типи техніки.
Які баштові крани б/в будуть більш актуальними, залежить від того, що за види робіт переважають у вашому проєкті. Щоб зробити правильний вибір, потрібно враховувати не лише технічні характеристики спецтехніки, а й планові вкладення у її обслуговування та експлуатацію.
Особливості баштових кранів та як їх вибрати
Ряд особливостей можуть сильно вплинути на перевагу того чи іншого механізму:
- Конструкція поворотного механізму. Є варіанти з поворотною вежею – у них чудова маневровість, що може бути важливим в умовах обмеженості простору. Крани зі статичним елементом – в рух приводиться лише стріла з противагою. Така модель може підіймати важчі вантажі.
- Монтаж. Кран, що швидко монтується, буде вигідним, коли зводиться малоповерхова будівля або реалізується точковий виробничий проєкт, в основу якого покладені металеві конструкції. Встановлення такого механізму на будівельному майданчику займає у кілька разів менше часу, ніж монтаж звичайного крана.
- Крани-навантажувачі. Пристрої необхідні, коли акцент у роботах ставиться на розвантаження-навантаження і транспортування продукції на невеликих просторах – на складі, в порту, на лісозаготівельному підприємстві. Тут неважливі висота підйому і вантажопідйомність: зазвичай йдеться про відносно невелику вагу і висоту, достатню для переміщення товару з одного місця на інше.
- Козловий тип конструкції. Кардинально відрізняється від інших видів цієї техніки. Являє собою балковий міст, встановлений на 2-х стрілах. При цьому кабіна оператора може знаходитись у будь-якій точці конструкції, що суттєво підіймає рівень безпеки. Козловий кран призначений для горизонтального переміщення вантажу та має досить високу вантажопідйомність (до 32 тонн).
Якщо особливості проєкту не вимагають використання особливої спецтехніки, то вибираючи будівельний кран, споживачі спираються на такі параметри:
- Розмір будівлі. Стріла підйомного крана має діставати до будь-якої точки його периметра.
- Висота споруди. Підбираючи спецтехніку, потрібно робити своєрідний "припуск": під гаком при максимальному підйомі має залишатися від 6 до 10 м до розрахункової висоти будівлі. В іншому випадку доведеться застосовувати додаткову фіксацію крана до конструкції споруди. Ця маніпуляція називається пристібкою, і вона потребує суттєвих додаткових капіталовкладень. Найпростіше і дешевше відразу купити або орендувати техніку потрібної висоти.
- Вантажопідйомність. Вона, зокрема, залежить і від методики будівництва. Для монолітного будівництва зазвичай достатньо кранів «потужністю» 6–8 тонн. Якщо використовуються важкі металеві ферми, вантажопідйомність спецтехніки має бути збільшена до 10–12 т (за інших рівних умов будівництва).
Крім перерахованих факторів при виборі крана повинні бути враховані супутні моменти: територіальна обмеженість об'єкта, присутність перешкод у зоні роботи крана, віддаленість складів, побутівок та підсобних будівель, стан та якість шляхів під'їзду до будівельного майданчика, обмеження з боку органів контролю, якість ґрунту в робочій зоні й т.д.
Які бренди найпопулярніші
Коли потрібен кран будівельний, ціна залежить і від виробника: чим більш він відомий, тим вища вартість. Однак це не привід надавати перевагу маловідомим брендам. Якість їхньої продукції залишається під питанням, а будівельна техніка коштує надто дорого, щоб покладатися на випадок. Пропонуємо рейтинг виробників, яким варто довіряти.
- Liebherr, Німеччина. Велика машинобудівна компанія, у якої штаб-квартира розташована у місті Біберах-ан-дер-Рісі. В асортименті пропонуються всі типорозміри, спеціалізації та призначення.
- Comansa, Іспанія. Інтенсивно збільшує обсяги продажу, якість продукції тримає на світовому рівні.
- Raimondi, Італія. В Україні поки що представлена досить слабо, але поступово виходить в рейтинг лідерів.
- Potain, Франція. Виробник знайомий споживачеві давно, зараз завойовує нові позиції.
- Soima, Португалія. У Європі – одна з компаній, що розвиваються максимально динамічно. 5 років тому вона зуміла серйозно витіснити конкурентів, зайнятих у виробництві баштових кранів.
Купити баштовий кран б/в на інтернет-порталі Machineryline
Споживачі, які зацікавлені в тому, щоб купити баштовий кран б/в, повинні в першу чергу заглянути на цей портал. Переваги компанії:
- найбагатший асортимент;
- прийнятні ціни;
- прямі контакти із продавцем.
Все це зробить вашу покупку максимально вигідною в Україні.